Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa (SSM) w Sieradzu informuje, że uruchomiła Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta EBOK - obsługiwany w oparciu o witrynę strony internetowej www.ebok.ssmsieradz.pl w celu umożliwienia swoim mieszkańcom dostępu do informacji stanów rozliczeń dotyczących ich lokali bez potrzeby bezpośredniego kontaktu w siedzibie Spółdzielni. Czytaj więcej >>

Osiedle usytuowane jest w obrębie ulic Jana Pawła II, Al. Grunwaldzkiej i Władysława Łokietka. Obejmuje obszar 113 416 m². Lata realizacji: budowę pierwszego budynku mieszkalnego, bloku nr 6, rozpoczęto w 1977 r. i w tymże roku budynek zasiedlono. Zakończenie budowy mieszkalnej na osiedlu nastąpiło w 1985 r. W następnych latach kontynułowano budowę infrastruktury osiedlowej – pawilony handlowe. Na osiedlu w następnych latach wzniesiono Kościół pw. „Najświętszego Serca Jezusowego”, Szkołę Podstawową Nr 10 im. „Bolesława Zwolińskiego” na 2200 dzieci (obecnie mieści się tam Szkoła Podstawowa Nr 10 i Gimnazjum Nr 1) i Szkołę Filialną przy ul. Wł. Łokietka (obecnie Szkoła Podstawowa Nr 9). W 1988 r. wzniesiono na osiedlu złobek na 75 miejsc (obecnie mieści się tam Przedszkole Nr 3). Projekt osiedla opracowało Autorskie Biuro Projektów „INWESTPROJEKT” w Łodzi. Zaprojektowano 51 budynków mieszkalnych, w tym kilka wielokondygnacyjnych punktowców, wznoszonych z wielkiej płyty OWT-75. Wykonawcą robót był Sieradzki Kombinat Budowlany.


W skład osiedla Jaworowe wchodzą budynki wielorodzinne zlokalizowane przy ulicach: Jagiellońska; Piastowska; Łokietka; Aleja Grunwaldzka 12.

Galeria